Połącz technologie ze swoimi pomysłami

Rzepy przemysłowe 3M to innowacyjna alternatywa dla śrub, wkrętów, zatrzasków i innych tradycyjnych metod łączenia materiałów. Ich stosowanie jest proste, szybkie, a połączenie wykonane przy pomocy rzepa jest trwałe, wytrzymałe i podnosi jakość wyrobów końcowych.

Uwzględnienie zastosowania rzepów przemysłowych już na etapie projektowania produktu końcowego gwarantuje brak problemów w trakcie montażu wyrobu oraz zapewnia wygodne serwisowanie podczas eksploatacji.

Rzepy przemysłowe 3M są stosowane wszędzie tam, gdzie:

– zachodzi potrzeba okresowego demontażu połączonych elementów (np. panele, osłony, pokrywy, które muszą być zdejmowane w celu serwisowania znajdujących się pod nimi podzespołów lub przewodów)

– elementy są mocowane tymczasowo (np. czasowe oznakowanie, montaż elementów wystroju stoisk targowych itp.)

Rzepy są powszechnie wykorzystywane do:

– mocowania paneli ściennych i sufitowych w środkach transportu

– mocowania elementów wykończeniowych wnętrz budynków

– montażu siedzisk foteli, pokryw, osłon i listew maskujących

– wykonywania wystroju sklepów, stoisk targowych, wzorników z próbkami produktów

– montażu sprzętu sportowego, mocowania elementów wyściełających kaski i wielu innych zastosowań w przemyśle

Zastosowanie rzepów przemysłowych 3M zapewnia:

– szybki i łatwy montaż oraz demontaż

– estetyczne, gładkie, niezniekształcone powierzchnie, wyeliminowanie wiercenia otworów

– zmniejszenie ciężaru produktu finalnego dzięki możliwości użycia cieńszych, lżejszych materiałów

– zwiększenie swobody projektowania

– możliwość powtórnego łączenia w przypadku błędu w montażu

– wyeliminowanie problemów z pozycjonowaniem łączonych elementów

Rzepy przemysłowe mogą być przewijane na rolki mniejszej długości lub docinane i sztancowane dokładnie do zadanego kształtu, zgodnie ze specyfikacją klienta.

Firma G-Source oferuje wsparcie techniczne służąc pomocą zespołu ekspertów ds. aplikacji, którzy konsultują się z projektantami i pomagają dobrać odpowiedni produkt już na etapie prac projektowych.

Portfolio produktów

Rzepy przemysłowe 3M™ Dual Lock™

System połączeń rozłącznych 3M™ Dual Lock™ został stworzony w oparciu o koncepcję współdziałania setek mikrozaczepów w kształcie grzybków, gęsto rozmieszczonych na powierzchni samoprzylepnej taśmy z tworzywa sztucznego. Umożliwia pewne i niewidoczne mocowanie elementów oraz ich okresowy demontaż. Gwarantuje dużą wytrzymałość mechaniczną i trwałość połączenia, także w wymagających warunkach użytkowania i przy wielokrotnym „odpinaniu”. Materiał oraz konstrukcja zaczepów zostały tak opracowane, aby parametry połączenia pozostały niezmienne nawet do 1000 cykli zapięcie/odpięcie. Poszczególne typy rzepów Dual Lock™ różnią się rodzajem zastosowanego kleju (kauczukowy lub akrylowy typu 3M™ VHB™) oraz gęstością zaczepów (liczba grzybków na centymetr kwadratowy). To zróżnicowanie umożliwia dobór optymalnych parametrów połączenia, w zależności od materiałów, z których wykonane są montowane elementy (np. metal, szkło, wiele tworzyw sztucznych, także zawierających plastyfikatory) oraz warunków pracy produktu finalnego (np. narażenie na wysokie temperatury).
Przykładowe produkty:

3M™ Dual Lock™ SJ3550 – z warstwą kleju akrylowego 3M VHB, do różnych podłoży, takich jak metale i tworzywa sztuczne, np. akryl, poliwęglan i ABS. Zastosowania wewnętrzne i zewnętrzne.

3M™ Dual Lock™ SJ3560 – z warstwą kleju akrylowego 3M VHB, zaprojektowany, aby zapewnić półprzezroczyste połączenie z wieloma podłożami, w tym z metalami, szkłem i tworzywami sztucznymi, takimi jak akryl, poliwęglan i ABS. Zastosowania wewnętrzne i zewnętrzne.

Rzepy 3M™ Dual Lock Thin

Zasada działania rzepów 3M™ Dual Lock™ została wykorzystana do opracowania rzepów 3M™ Dual Lock Thin. Grzybki w nich zastosowane są jednak mniejsze, co powoduje, że połączenie wykonane przy pomocy tego typu rzepa jest cieńsze (wynosi ok. 2,5 mm). Rzep Dual Lock Thin przeznaczony jest do ok. 50 – 100 rozłączeń, w mniej wymagających zastosowaniach. Doskonale sprawdza się w montażu i aranżacji stoisk targowych, mocowaniu szyldów lub drobnego sprzętu elektronicznego itp.

Przykładowe produkty:

3M™ Dual Lock™ Thin SJ4570 – klej o dobrej przyczepności do większości materiałów, także tworzyw sztucznych oraz powierzchni lakierowanych proszkowo. Bardzo cienki rzep do mocowania lżejszych elementów, np. tabliczek, próbek produktów, czasowych oznaczeń, montażu stoisk targowych. Do 100 cykli złączenie / rozłączenie. Głównie do zastosowań wewnętrznych.

Rzepy przemysłowe 3M™ Scotchmate™ – haczyk-pętelka

Po dociśnięciu obu odpowiadających sobie części rzepa 3M™ Scotchmate™ sprężyste haczyki zahaczają o elastyczne pętelki, tworząc połączenie. Idea znana dobrze z zapięć butów lub kurtek świetnie sprawdza się też w zastosowaniach przemysłowych. Dostępne rodzaje warstwy samoprzylepnej umożliwiają stosowanie rzepów Scotchmate™ na elementach wykonanych z różnorodnych materiałów.

Przykładowe produkty:

3M™ Rzep typu haczyk SJ3526 – klej na bazie kauczuku

3M™ Rzep typu pętelka SJ3527 – klej na bazie kauczuku

Alternatywa dla szerokiej gamy metod wielokrotnego zamykania, w tym zamków błyskawicznych, śrub, zatrzasków, haczyków i innych.

3M™ Rzep przemysłowy typu haczyk SJ3572 – klej akrylowy

3M™ Rzep przemysłowy typu pętelka SJ3571 – klej akrylowy

Wysokiej jakości klej akrylowy odporny na działanie wysokich temperatur. Doskonale nadaje się zastosowań w wielu branżach przemysłu, jak np. transportowa, elektroniczna, dla producentów sprzętu biurowego, wyposażenia sklepów oraz oznakowania wewnętrznego i zewnętrznego. Doskonałe parametry użytkowe w różnorodnych warunkach środowiskowych. Także do zastosowań zewnętrznych.

Poznaj naszą ofertę

Zakres działalności firmy G-SOURCE

Specjalizujemy się w konwertowaniu materiałów montażowych do klejenia i łączenia. Zajmujemy się cięciem, wykrawaniem, przewijaniem, laminowaniem i arkuszowaniem taśm klejących i innych komponentów technicznych. Tworzymy zastosowania przemysłowe. Wykorzystujemy taśmy klejące, rzepy przemysłowe, folie, laminaty, pianki i gumy techniczne oraz inne przemysłowe materiały klejące, jak i bezklejowe.

Od 12 lat dostarczamy naszym klientom najlepsze taśmy akrylowe, taśmy piankowe, błony klejowe, samoprzylepne rzepy oraz kleje przemysłowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu możemy zaproponować i zaprojektować taśmy i kleje do najbardziej wymagających aplikacji. Zapewniamy rzetelne doradztwo na każdym z etapów współpracy.

Najwyższy poziom świadczonych usług oraz naszych produktów jest dla nas najważniejszy. Wiemy jak ważne jest jakościowe podejście do wyboru materiałów i ich kształtowania. Precyzja wykonania i ścisłe trzymanie się harmonogramu gwarantuje terminowość dostaw i ich wysoka jakość.

Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki temu nasza polityka jakości jest w pełni wykorzystywana. Wymiernie przekłada się to na obsługę klienta oraz jakość wykonania na najwyższym poziomie. Usprawniamy i unowocześniamy infrastrukturę oraz doskonalimy system zarządzania jakością.