Otwórz drzwi do świata nowych możliwości.

Precyzyjne, łatwe i niezawodne klejenie elementów wymaga rozwiązania, które wyeliminuje ograniczenia tradycyjnych metod montażu. Taśmy 3M serii VHB oferują wiele nowych możliwości, zastępując nity, wkręty, śruby i spawy, pozwalają uzyskać lepszą estetykę złącza oraz gwarantują większą wydajność. Taśmy cechują się niezrównaną wytrzymałością, dzięki czemu zwiększają ogólną trwałość i niezawodność każdej spoiny.

Niewidoczna spoina.

Stosując taśmy poprawiamy wygląd projektowanych urządzeń dzięki praktycznie niewidocznym spoinom klejowym, które pozwalają na zastosowanie całkowicie nowych rozwiązań.

Trwałość zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Taśmy 3M VHB są odporne na niskie i wysokie temperatury, a także na cykle termiczne, promieniowanie UV, wilgoć i rozpuszczalniki. Uszczelniają połączenie przed wpływem czynników środowiskowych oraz tłumią drgania ograniczając zużycie i uszkodzenia zmęczeniowe części metalowych.

Wyjątkowa wytrzymałość.

Taśmy 3M VHB zapewniają rozkład naprężeń dynamicznych i statycznych na całej powierzchni klejenia, zwiększając wytrzymałość połączenia i eliminując potrzebę stosowania mechanicznych elementów złącznych. Sprawdzają się w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Łatwość stosowania.

Taśmy 3M VHB są łatwe w aplikacji, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze. Taśmy łączą elementy w momencie docisku i mogą być przycinane do precyzyjnych kształtów oraz wymiarów zależnie od potrzeb danego zastosowania. Taśmy 3M VHB nie wymagają czasu utwardzania i mogą być naklejane na elementy w procesach poprzedzających ostateczny montaż.

Twórz. Projektuj. Realizuj.

Opracowuj innowacyjne produkty i zwiększaj wydajność procesów dzięki taśmom 3M serii VHB oraz wsparciu naszych specjalistów w obszarze zastosowań.

Firma G-Source oferuje wsparcie techniczne służąc pomocą zespołu ekspertów ds. aplikacji, którzy konsultują się z projektantami i pomagają dobrać odpowiedni produkt już na etapie prac projektowych.

Rozważając wybór odpowiedniej taśmy do danej aplikacji należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Substraty

Powierzchnie oddziałują z klejami w różny sposób, w zależności od ich właściwości energii powierzchniowej. Należy przetestować obie powierzchnie pod kątem zwilżania przez klej oraz możliwości uzyskania odpowiedniej przyczepności.

Grubośc taśmy.

W przypadku materiałów o większej sztywności i nierównych powierzchniach należy wybierać taśmy grubsze. Bardziej elastyczne materiały umożliwiają stosowanie cieńszych taśm.

Ilość taśmy.

Ustalając ilość taśmy potrzebnej z punktu widzenia obciążeń dynamicznych oraz statycznych, należy uwzględnić różnice w wytrzymałości, sztywności i odporności na pełzanie, wynikające z wiskoelastycznych właściwości taśmy.

Rozszerzalność taśmy.

Taśmy pozwalają na wzajemne przemieszczenie połączonych elementów o trzykrotność grubości danej taśmy.

Niskie temperatury.

Należy przeanalizować zastosowania wymagające pracy w bardzo niskich temperaturach by zapewnić odpowiednią wytrzymałość połączenia.

Przygotowanie powierzchni.

Powierzchnie muszą być czyste i odpowiednio przygotowane do klejenia, a podczas aplikacji taśmy należy zastosować docisk, by uzyskać optymalną adhezję.

Poznaj naszą ofertę

Zakres działalności firmy G-SOURCE

Specjalizujemy się w konwertowaniu materiałów montażowych do klejenia i łączenia. Zajmujemy się cięciem, wykrawaniem, przewijaniem, laminowaniem i arkuszowaniem taśm klejących i innych komponentów technicznych. Tworzymy zastosowania przemysłowe. Wykorzystujemy taśmy klejące, rzepy przemysłowe, folie, laminaty, pianki i gumy techniczne oraz inne przemysłowe materiały klejące, jak i bezklejowe.

Od 12 lat dostarczamy naszym klientom najlepsze taśmy akrylowe, taśmy piankowe, błony klejowe, samoprzylepne rzepy oraz kleje przemysłowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu możemy zaproponować i zaprojektować taśmy i kleje do najbardziej wymagających aplikacji. Zapewniamy rzetelne doradztwo na każdym z etapów współpracy.

Najwyższy poziom świadczonych usług oraz naszych produktów jest dla nas najważniejszy. Wiemy jak ważne jest jakościowe podejście do wyboru materiałów i ich kształtowania. Precyzja wykonania i ścisłe trzymanie się harmonogramu gwarantuje terminowość dostaw i ich wysoka jakość.

Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki temu nasza polityka jakości jest w pełni wykorzystywana. Wymiernie przekłada się to na obsługę klienta oraz jakość wykonania na najwyższym poziomie. Usprawniamy i unowocześniamy infrastrukturę oraz doskonalimy system zarządzania jakością.