Taśmy ochronne - proste do nałożenia i łatwe do usunięcia

Taśmy maskujące sprawdzają się w wielu zastosowaniach przemysłowych. Idealne do precyzyjnego maskowania przy lakierowaniu, malowaniu oraz w innych procesach specjalistycznych. W praktyce są często wykorzystywane jako taśmy pomocnicze, do chwilowego montażu lub tymczasowego znakowania.

Główną cechą użytkową taśm ochronnych jest możliwość łatwego i całkowitego ich usunięcia z zabezpieczanej powierzchni. W taśmach maskujących stosowane są specjalne kleje, które nie transferują na zabezpieczane powierzchnie.

Taśmy ochronne różnią się od siebie rodzajem nośnika, adhezją („siłą przylegania”) kleju. Oferowana gama taśm ochronnych stanowi kompletą ofertę G-Source do praktycznie wszystkich zastosowań. Od powierzchni lakierowanych proszkowo poprzez powierzchnie z tworzyw sztucznych, metali, drewna do ceramiki sanitarnej i tkanin tapicerskich.

Docelowe segmenty rynku:

Ogólna produkcja przemysłowa: montaż, utrzymanie ruchu

Produkcja i obróbka metali: produkcja elementów metalowych, obróbka powierzchni metalowych

Budownictwo: podstawowe prace budowlane (mieszkaniowe, komercyjne, rządowe), prace remontowe

Transport: autobusy, ciężarówki, kolej, pojazdy specjalne

Motoryzacja: pojazdy samochodowe (producent oryginalnego sprzętu, dostawca bezpośredni i drugiego rzędu, części i akcesoria)

Lotnictwo: statki powietrzne i lotnictwo (producent oryginalnego sprzętu, dostawca bezpośredni i drugiego rzędu, części i akcesoria)

Przemysł stoczniowy: produkcja statków, jachtów, łodzi motorowych

Przykladowe zastosowania:

– Malowanie na zewnątrz i lakierowanie

– Maskowanie podczas malowania w branży budowlanej

– Malowanie w branży budowlanej i metalurgicznej, szczególnie w przypadku delikatnych powierzchni

– Maskowanie podczas uszczelniania złączy

– Ogólne zastosowanie przy malowaniu i lakierowaniu

– Suszenie powietrzem i utwardzanie w piecu farb oraz lakierów

– Utwardzanie w piecu, promienniki podczerwieni, lampy grzewcze

– Maskowanie części przed malowaniem proszkowym w wysokiej

temperaturze

– Klejenie silikonowych warstw ochronnych, folii i papierów

– Wykorzystywana do tymczasowego mocowania, montażu lub przytrzymywania

– Utwardzanie promiennikami podczerwieni/UV, wygrzewanie w piecu

– Maskowanie powierzchni podczas anodyzacji np. 3M 5985L

– Zapobieganie wypływek podczas produkcji kompozytu

– Do mocowania worków wypełnianych żywicą podczas procesu wytwarzania kompozytu

– Krótkotrwała ochrona powierzchni przed wysokimi temperaturami

Zakres działalności firmy G-SOURCE

Specjalizujemy się w konwertowaniu materiałów montażowych do klejenia i łączenia. Zajmujemy się cięciem, wykrawaniem, przewijaniem, laminowaniem i arkuszowaniem taśm klejących i innych komponentów technicznych. Tworzymy zastosowania przemysłowe. Wykorzystujemy taśmy klejące, rzepy przemysłowe, folie, laminaty, pianki i gumy techniczne oraz inne przemysłowe materiały klejące, jak i bezklejowe.

Od 12 lat dostarczamy naszym klientom najlepsze taśmy akrylowe, taśmy piankowe, błony klejowe, samoprzylepne rzepy oraz kleje przemysłowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu możemy zaproponować i zaprojektować taśmy i kleje do najbardziej wymagających aplikacji. Zapewniamy rzetelne doradztwo na każdym z etapów współpracy.

Najwyższy poziom świadczonych usług oraz naszych produktów jest dla nas najważniejszy. Wiemy jak ważne jest jakościowe podejście do wyboru materiałów i ich kształtowania. Precyzja wykonania i ścisłe trzymanie się harmonogramu gwarantuje terminowość dostaw i ich wysoka jakość.

Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki temu nasza polityka jakości jest w pełni wykorzystywana. Wymiernie przekłada się to na obsługę klienta oraz jakość wykonania na najwyższym poziomie. Usprawniamy i unowocześniamy infrastrukturę oraz doskonalimy system zarządzania jakością.