Taśmy elktroizolacyjne – ogólna charakterystyka

Taśmy elektroizolacyjne, wykorzystywane przy produkcji podzespołów elektrycznych i elektronicznych, powinny posiadać odpowiednie właściwości elektryczne i mechaniczne, a także odpowiadać wymaganym charakterystykom technologicznym. Za prostym zwojem samoprzylepnej taśmy kryją się złożone problemy materiałoznawstwa, skomplikowane technologie i procesy produkcyjne.

W ofercie firmy G-Source są taśmy elektrotechniczne na nośnikach

– polyimidowych (Kapton) Np. Taśma 3M 92

– z włókna szkalnego Np. Taśma 3M 69, 3M 27

– poliestrowych. Np. Taśma 3M 1350F-1< - PTFE ( Teflon) Np. Taśma 3M 60 W taśmach elektrotechnicznych stosowane są termoutwardzalne kleje kauczukowe, akrylowe i silikonowe. Termoutwardzalność oznacza, że pod wpływem wysokiej temperatury i po upływie określonego czasu (cyklu utwardzania cieplnego) klej zmienia swoje właściwości, uzyskując w efekcie końcowym większą siłę adhezji, odporność na rozpuszczalniki i na temperaturę. Nasi specjaliści są gotowi do okazania Państwu wsparcia przy wprowadzaniu nowych wyrobów i pomocy w wyborze odpowiedniej taśmy idealnie dopasowanej do danego procesu technologicznego. Korzyści wynikające ze współpracy z firmą G-Source to nie tylko wysoka jakość produktów, ale również dostęp do pewnego źródła nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Taśmy uziemniające i ekranujące.

Przemyślany i sprawdzony proces produkcyjny jest gwarantem tego, że wszystkie taśmy do ekranowania zakłóceń elektromagnetycznych, wyprodukowane przez firmę 3M, będą charakteryzować się małą rezystancją kontaktową, konieczną do osiągnięcia poziomu efektywnego ekranowania.

Taśmy uziemiające i ekranujące zakłócenia elektromagnetyczne – to specjalne taśmy z warstwą folii metalowej, zastosowaną dla zapewnienia dobrego elektrycznego połączenia z powierzchnią roboczą i niskiej rezystancji kontaktu.

Taśmy ekranujące 3M™ przeznaczone są dla wyrobów potrzebujących bezpośredniego elektrycznego połączenia i znajdują mnóstwo różnorodnych zastosowań w laboratoriach badawczorozwojowych elementów elektronicznych przy prototypowaniu, konstruowaniu i lokalizacji uszkodzeń.

Budowa taśm ekranujących

Produkowane przez firmę 3M taśmy do ekranowania zakłóceń elektromagnetycznych, posiadające osnowę wykonaną z folii aluminiowej np. 3M 1170, miedzianej np.1181)i ocynowanej miedzianej np.3M 1183 zapewniają potrzebny elektryczny kontakt z powierzchnią roboczą dzięki właściwościom unikalnej substancji klejącej.

Taśma 3M 1182 złożona jest z miedzianej folii pokrytej obustronnie przewodzącym klejem akrylowym. Taka unikalna struktura taśmy pozwala na solidne rozwiązanie problemu uziemienia i połączenia powierzchni przewodzących. Przy tym, rozwiązanie takie posiada jednocześnie wysoką przewodność termiczną.

Taśma nr 1194 posiada osnowę z gładkiej folii miedzianej i – tak jak i pozostałe taśmy ekranujące – wysokojakościowy, odporny na działanie rozpuszczalników akrylowy klej. Możliwość lutowania sprawia, że zastosowanie tej taśmy do ekranowania złączy i przewodów, do uziemienia i ekranowania ładunków elektrostatycznych uzwojeń transformatorów, a także do mocowania styków kontaktowych kondensatorów foliowych – jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Poznaj naszą ofertę

Zakres działalności firmy G-SOURCE

Specjalizujemy się w konwertowaniu materiałów montażowych do klejenia i łączenia. Zajmujemy się cięciem, wykrawaniem, przewijaniem, laminowaniem i arkuszowaniem taśm klejących i innych komponentów technicznych. Tworzymy zastosowania przemysłowe. Wykorzystujemy taśmy klejące, rzepy przemysłowe, folie, laminaty, pianki i gumy techniczne oraz inne przemysłowe materiały klejące, jak i bezklejowe.

Od 12 lat dostarczamy naszym klientom najlepsze taśmy akrylowe, taśmy piankowe, błony klejowe, samoprzylepne rzepy oraz kleje przemysłowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu możemy zaproponować i zaprojektować taśmy i kleje do najbardziej wymagających aplikacji. Zapewniamy rzetelne doradztwo na każdym z etapów współpracy.

Najwyższy poziom świadczonych usług oraz naszych produktów jest dla nas najważniejszy. Wiemy jak ważne jest jakościowe podejście do wyboru materiałów i ich kształtowania. Precyzja wykonania i ścisłe trzymanie się harmonogramu gwarantuje terminowość dostaw i ich wysoka jakość.

Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki temu nasza polityka jakości jest w pełni wykorzystywana. Wymiernie przekłada się to na obsługę klienta oraz jakość wykonania na najwyższym poziomie. Usprawniamy i unowocześniamy infrastrukturę oraz doskonalimy system zarządzania jakością.