Charakterystyka klejów cyjanoakrylowych

Jednoskładnikowe kleje szybkowiążące (do 1 minuty), których mechanizm utwardzania polega na wytrąceniu z kleju stabilizatorów równowagi w kontakcie z powierzchnią o odczynie zasadowym lub pokrytej mikroskopijną ilością zjonizowanych cząsteczek wody.

Kleje cyjanoakrylowe przeznaczone są głównie do klejenia niewielkich elementów o dobrze spasowanych powierzchniach, aby uzyskać maksymalną siłę połączenia zalecane jest uzyskanie jak najcieńszej warstwy kleju. Możliwe są różne modyfikacje pod kątem klejonych materiałów lub wymagań aplikacji.

Kleje cyjanoakrylowe stosowane są głównie do łączenia elementów wykonanych z:
– metali
– tworzyw sztucznych
– gumy
– elastomerów
– skóry (naturalnej i sztucznej)
– papieru
– drewna
– folii i podobnych materiałów

Rodzaje klejów cyjanoakrylowych

Kleje cyjanoakrylowe uniwersalne. 
Opracowane do mocnego klejenia gumy, metali, większości tworzyw sztucznych i innych popularnych materiałów.

Przykładowe produkty:

3M EC100
Klej ogólnego przeznaczenia, płynny.
Bezbarwny.
Do stosowania na względnie spasowanych, gładkich powierzchniach.

Wiko Super Glue 75
Szybkie utwardzenie w mniej niż 5 sekund. 
Uniwersalny klej, odporny na starzenie, do metalu tworzyw sztucznych, gumy i kauczuku 
Kolor: przejrzysty/bezbarwny

Kleje cyjanoakrylowe szybkowiążące.
Opracowane do klejenia większości tworzyw sztucznych, gumy, papieru, skóry, metali i innych popularnych materiałów, w tym o kwaśnym odczynie powierzchni i porowatych. Do stosowania tam, gdzie wymagany jest bardzo krótki czas wiązania. Szybkość utwardzania jest w mniejszym stopniu zależna od wilgotności powierzchni niż dla typowych klejów cyjanoakrylowych.

Prykładowe produkty:

3M SF100
Klej płynny do natychmiastowego łączenia elementów.
Bezbarwny. Do stosowania na względnie spasowanych, gładkich powierzchniach, tam gdzie wymagany jest bardzo krótki czas wiązania.

Kleje cyjanoakrylowe niewrażliwe na rodzaj powierzchni.

Opracowane do klejenia powierzchni porowatych i o kwaśnym odczynie (np. drewnopochodnych), a także większości tworzyw sztucznych, gumy, metali i innych popularnych materiałów. Szybkość utwardzania jest w mniejszym stopniu zależna od wilgotności powierzchni niż dla typowych klejów cyjanoakrylowych.

Przykładowe produkty:

3M Sigel

Klej gęsty, w postaci żelu, tiksotropowy (nieściekający).
 Bezbarwny. Do stosowania na powierzchniach pionowych, słabo spasowanych, porowatych (np. ceramika).

Kleje cyjanoakrylowe do tworzyw sztucznych i gumy.

Opracowane do klejenia tworzyw sztucznych, elastomerów i gumy, szybkowiążące. Posiadają aprobatę USP (klasa 6) do stosowania w sprzęcie medycznym.

Przykładowe produkty:

3M PR100

Klej płynny. Bezbarwny.
Do stosowania na względnie spasowanych, gładkich powierzchniach.

Kleje cyjanoakrylowe o niskiej zawartości substancji lotny.

Formulacja o obniżonej zawartości związków lotnych powoduje, że klej wydziela znacznie mniej intensywny zapach, nie pojawia się biały nalot na powierzchni, a także nie występuje zagrożenie uszkodzenia szczególnie wrażliwych na kleje materiałów (np. Styropianu).

Przykładowe produkty:

WIKO SUPER GLUE 63 UF
Bezwonne – nie pozostawiają nalotu – Bez oznaczeń. Czyste, prawie niewidoczne połączenia. Nie niszczą Styroporu do budowania modeli 
Kolor: jasny/bezbarwny.

Poznaj naszą ofertę

Zakres działalności firmy G-SOURCE

Specjalizujemy się w konwertowaniu materiałów montażowych do klejenia i łączenia. Zajmujemy się cięciem, wykrawaniem, przewijaniem, laminowaniem i arkuszowaniem taśm klejących i innych komponentów technicznych. Tworzymy zastosowania przemysłowe. Wykorzystujemy taśmy klejące, rzepy przemysłowe, folie, laminaty, pianki i gumy techniczne oraz inne przemysłowe materiały klejące, jak i bezklejowe.

Od 12 lat dostarczamy naszym klientom najlepsze taśmy akrylowe, taśmy piankowe, błony klejowe, samoprzylepne rzepy oraz kleje przemysłowe. Bazując na wieloletnim doświadczeniu możemy zaproponować i zaprojektować taśmy i kleje do najbardziej wymagających aplikacji. Zapewniamy rzetelne doradztwo na każdym z etapów współpracy.

Najwyższy poziom świadczonych usług oraz naszych produktów jest dla nas najważniejszy. Wiemy jak ważne jest jakościowe podejście do wyboru materiałów i ich kształtowania. Precyzja wykonania i ścisłe trzymanie się harmonogramu gwarantuje terminowość dostaw i ich wysoka jakość.

Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki temu nasza polityka jakości jest w pełni wykorzystywana. Wymiernie przekłada się to na obsługę klienta oraz jakość wykonania na najwyższym poziomie. Usprawniamy i unowocześniamy infrastrukturę oraz doskonalimy system zarządzania jakością.